tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

DÜNDEN BUGÜNE – MİLLET KÜTÜPHANESİ

464 kez görüntülendi
TARİH: 24.11.2021

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle eski Kaymakamlık lojmanı kütüphaneye dönüştürülüyor. Millet Bahçesinin hemen yanında bulunan, kitap-kafe dönüştürülecek olan yapının tadilatına başlandı.

TARİH: 01.12.2021

Düzce Belediyesi, eski Kaymakamlık lojmanının millet kütüphanesine dönüştürülmesi çalışmalarını sürdürüyor. Çatısı onarılan lojmanın iç tadilatına geçildi. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Millet Kütüphanesi olarak hizmet verecek olan eski Kaymakamlık lojmanı binasının çatı tadilatının tamamlandığını, iç kısımdaki çalışmalara geçildiğini söyledi. Kültür Mahallesinde Millet Bahçesinin hemen yanında bulunan eski Kaymakamlık lojmanın tahsisinin alınmasıyla, alanın Millet kütüphanesine dönüşmesine karar verilmişti. Geçtiğimiz günlerde binada çatı onarımına başlayan Düzce Belediyesi ekipleri, tadilatın kısa sürede tamamlanmasının ardından binanın içerisinde boya-badananın yanı sıra iç tesisatların elden geçirilmesine yönelik çalışmalarına başladı.

TARİH: 11.02.2022

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Düzcelilere armağan ettiği ve Millet Bahçesi’ne dahil edilen eski kaymakamlık lojmanının millet kütüphanesine dönüştürülmesi süreci devam ederken yaz aylarında Düzcelilerin hizmetine açılması hedefleniyor.

TARİH: 04.08.2022

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle eski kaymakamlık binasının kafe-kütüphaneye dönüştürülmesi için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Millet Kütüphanesinin iç tefrişatının yapılması için gün sayılıyor.

TARİH: 15.08.2022

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Başkan yardımcısı Barış Bayrak ile birlikte Millet Kütüphanesinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Düzce’nin en nezih kafe-kütüphanesi haline gelecek olan eski kaymakamlık binasının pencere doğramaları takılarak dış cephesinin tamamlanmasında da sona yaklaşıldığı belirtildi.

TARİH: 07.09.2022

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, eski Kaymakamlık Lojmanın bulunduğu alanda yapımı devam eden Millet Kütüphanesinin son durumunu yerinde inceledi. Peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarının devam ettiği kütüphane, açılış için gün sayıyor.

TARİH: 01.11.2022 – KÜTÜPHANE AÇILIŞI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün üzerinde titizlikle durduğu Eski Kaymakamlık Lojmanının Millet Kütüphanesi’ne dönüştürülmesi projesi tamamlandı. Başkan Özlü bugün kütüphanenin kapılarını bizzat açtı.

Düzce Belediyesi eliyle yenilenen Eski Kaymakamlık Lojmanının Millet Kütüphanesi’ne dönüştürülmesi çalışması tamamlandı. İç donanımları, bahçesi ve yeşillikler içinde yer alan yapının kapılarını, bugün düzenlenen davet ile Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü açtı. Düzce Valisi Cevdet Altay ve il protokolünün de katıldığı davette ev sahibi Başkan Özlü, 300 metrekare kapalı alanı, 67 kişi kapalı alan oturum kapasitesiyle hizmet verecek Millet Kütüphanesi hakkında bilgi verdi.

Davette konuklara kısa bir açıklama yapan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü talep doğrultusunda 24 saat açık şekilde hizmet vereceğini belirterek şunları söyledi: “Bugün aslında açılış töreni yapmıyoruz, burayı hizmete alıyoruz. Biliyorsunuz okullar açıldı. Öğrencilerimiz burada 16 saat ders çalışabilecekler. İhtiyaca göre burası 24 saat açık bir kütüphane olarak faaliyet gösterecek. Bizim de ders çalışan öğrencilerimize yeme içme konusunda bir takım ikramlarımız olacak. Burası nezih bir mekan oldu. Bu mekanın hayata geçmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”

“El Birliği İle Hayata Geçen Bir Merkez”

Düzce’nin daha modern, yaşanabilir bir şehir haline gelmesi için yapılan her çalışmada el birliği ile hareket edildiğine değinen Başkan Özlü, kütüphane yapımına destek verenleri de unutmayarak şunları söyledi: “Başta Kelebek mobilya olmak üzere diğer katkı sunan firmalarımıza çok teşekkür ediyoruz. Düzce’ye güzel bir eser kazandırdığımıza inanıyorum. Buranın hizmete alındığının bilinmesi için bugün bu programı tertip ettik.”

“Resmi Açılış İleri Bir Tarihte Olacak”

Millet Kütüphanesi düzenlenen davetin ardından 1 Kasım itibariyle ziyaretçilerini ağırlayacak. Resmi açılış töreninin ileri bir tarihte olacağını söyleyen Başkan Özlü: “Bundan sonra burada sürekli bizim personelimiz olacak, kütüphane görevlileri olacak, BELTUR şirketimizin görevlileri olacak. Burası öğrencilerimizin hizmetinde, inşallah ileride resmi bir açılış töreni de gerçekleştireceğiz” dedi.

“Seçme Eserlerin Yer Alacağı Bir Kütüphane”

Kısa süre içinde kütüphane raflarının seçme eserlerle doldurulacağını belirten Başkan Dr. Faruk Özlü şöyle konuştu: “Buraya her kitabı almayacağız, buraya koyacağımız kitaplar seçkin kitaplar olacak. Kitap seçme aşaması biraz zaman alacak ama resmi açılış yaptığımız tarihte tüm kitap raflarımız da dolu olacak.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?