tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

DÜNDEN BUGÜNE – MİLLET BAHÇESİ

372 kez görüntülendi
TARİH: 16.10.2019

65. Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü İnönü, Avni Akyol ve Anıtpark meydanını kapsayacak Millet Bahçesi 1. Etap Projesinin detaylarını ilk kez açıkladı.

14 bin 252 metrekarelik İnönü Parkı ve yanında bulunan 4 bin 883 metrekarelik Avni Akyol ile 8 bin 135 metrekare büyüklüğündeki Anıtpark’ın birleştirileceği ve bu alanların toplamı olan yaklaşık 30 Bin metrekare alan  ‘Düzce Millet Bahçesi’ 1. Etabı olacak. Maliyeti TOKİ tarafından karşılandı. İnşaatı haziran ayında başlayıp bu yıl içinde tamamlanacak. ‘Düzce Millet Bahçesi’ içinde hiçbir ticari alan olmayacak. Düzce Millet Bahçesi 2.Etabı stadyumun olduğu bölgeye inşa edilecek. Batı Karadeniz Bölgesinin en büyük, Düzce’nin rengine ve dokusuna uygun  “Millet Bahçesi” oluşturulacak. Kısa bir zaman sonra Düzce’nin çehresi yepyeni bir görünüme kavuşacak.  Düzceli vatandaşlar rahatlıkla çimenlerin üzerine basıp, toplu spor yapabilecek ve kentin içinde doğayı yaşayacaklar.

TARİH: 28.09.2020

Düzce Belediyesi ve TOKİ iş birliği ile yapımına başlanan İnönü Parkı, Avni Akyol Parkı ve Anıt Park Meydanı’nı kapsayacak olan Millet Bahçesi 1. Etap inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, hafta sonu çalışmaların son durumunu incelemek için bölgeyi ziyaret etti.

27 BİN METRE KARE

Alt yapı sistemlerinin de tamamlanması ile birlikte mevcut projede yer alan donatılarla beraber yaklaşık 27 bin metrekare büyüklükte yeşil alana sahip olacak olan alanı gezen Başkan Özlü, yetkililerle de istişarede bulundu.

BAŞKAN ÖZLÜ

Proje de yer alan detaylarla en ince ayrıntısına kadar tek tek ilgilenen Başkan Dr. Faruk Özlü, projenin zamanında bitirilmesi ve Düzcelilerin hizmetine sunulması için gereken çalışmaların titizlikle yapılması konusunda talimat verdi.

TARİH: 07.12.2020

Düzce Belediyesi iştirak şirketlerinden biri olan BELTAŞ, İnönü, Anıtpark, Avni Akyol Park alanlarını kapsayan Millet Bahçesi’nde yapılacak olan yürüyüş yollarının taşların üretim işini üstlenerek faaliyetine başladı.

TARİH: 02.10.2021

Şehir merkezindeki üç büyük parkın bütünleştirilerek yeniden düzenlendiği “Millet Bahçesi” açılış için gün saymaya başladı. Millet Bahçesinde yapılan son rötuşları yerinde inceleyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü yakın zamanda park etrafındaki tellerin kaldırılarak halka açılacağının müjdesini verdi.

TARİH: 19.10.2021

Başkan Özlü, göreve gelmesinin ardından şehir merkezinde bulunan Avni Akyol ve İnönü Parklarındaki yapılaşmaların kaldırılmasını sağlamıştı. TOKİ ile yapılan işbirliği ile parkların birleştirilerek Millet Bahçesi yapılması yönünde karar alınmıştı. Akabinde çalışmaların başladığı bölge vatandaşlarda da büyük merak uyandırmıştı. 
Başkan Özlü, Millet bahçesinde 1. Etap çalışmalarının tamamlanmasının ardından Cumhuriyetin Kuruluşunun 98. yıldönümü olan 29 Ekim 2021 tarihinde Millet Bahçesinin Düzcelilerin hizmetine açılacağını duyurdu.

TARİH: 26.10.2021

Düzcelilerin nefes alacağı, şehre yeni bir görsel zenginlik katacak olan Millet Bahçesi, 29 Ekim’de hizmete girmeye hazırlanıyor. Ücretsiz internet hizmetinin de olacağı Millet Bahçesinin son rötuşları yapılırken Başkan Özlü de çalışmaları yakından takip ediyor.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Cumhuriyet’in kuruluş günü olan 29 Ekim’de hizmete alınacağını açıkladığı Millet Bahçesinde hummalı çalışma sürüyor. Başkan Özlü, Cuma günü açılacak olan Millet Bahçesini ziyaret ederek son hazırlıkları yerinde inceliyor. 

TARİH: 30.10.2021 – MİLLET BAHÇESİ HİZMETE ALINDI

Şehrin kalbinde, Düzce’ye yakışır bir park oluşturmak için yola çıkan Düzce Belediyesi, Millet Bahçesinin birinci etabını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi anlamlı bir günde hizmete açtı. Bayramın coşkusu Millet Bahçesindeki etkinliklerle ikiye katlandı.

Düzce Belediyesi tarafından “şehrin kalbinde” Kent Estetiği Peojesi ile uyumlu vatandaşların kullanabileceği Millet Bahçesi, hizmete alındı. Cumhuriyet Bayramı’nın kutlandığı özel günde hizmete alınan Millet Bahçesi vatandaşlar tarafından ilgi ve sevinçle karşılandı.
Millet Bahçesinin hizmete alınması için düzenlenen programa Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, devlet erkanı, gaziler ve vatandaşlar eşliğinde gerçekleştirildi. Devlet erkanı Cumhuriyet Bisiklet Turu’nun startını da Millet Bahçesinden verdi.

HEM VATANDAŞLAR HEM ÇOCUKLAR DÜŞÜNÜLDÜ

Belediye birim müdürlüklerinin her birinin ayrı ayrı çalışması ile ortaya çıkan millet bahçesinde hem vatandaşlar hem de çocuklar düşünüldü. Büyük bir totizlikle süslenen bahçede, yetişkinler için salep, çay ve lokma dağıtımı yapılırken çocuklar için de pamuk şeker, günün anlamına uygun Türk Bayrağı ve balon dağıtımı gerçekleştirildi. Düzce Belediyesinin 2019 yılından bu yana yapmış olduğu çalışma ve projeler de sergilenerek vatandaşların beğenisine sunuldu.

DEĞERLER UNUTULMADI

Millet Bahçesinin yerini bağışlayan Emine Hatun ve Düzce’nin önemli değerlerinden biri olan eski bakanlardan Avni Akyol’un da isimleri yaşatıldı. Akyol ve Emine Hatim’un kısa özgeçmişlerinin yer aldığı anıtlar batandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

VALİ ATAY’DAN BAŞKAN ÖZLÜ’YE TEŞEKKÜR

Millet Bahçesinin hizmete alınmasında konuşan Düzce Valisi Cevdet Atay, bahçenin açılmasından dolayı herkesin mutlu olduğunu ifade etti. Atay, “ Millet Bahçemizde tüm noktalar cıvıl cıvıl, çocuklar çok mutlu, insanlar geziyor. Kütüphanenin içi de güzel. Her şey düşünülmüş. Başta Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

AÇILIŞA ÇEVRE BAKANI GELECEK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ise açılışa Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un geleceğini ifade ederek, “ Millet Bahçesi güzel bir proje oldu. 34 dönüm üzerinde olan bu bahçemizde kafe-kütüphane ve iki hafif yiyecek-içecek satış noktası bulunuyor. Bagçemizi bugün hizmete aldık. Vatandaşlarımız zaten 3 gündür millet bahçesinin güzelliğini görüyorlar. Resmi açılışını yapacağımız ileri bir tarihte Çevre ve Şehircilik Bakanımız da gelecek. Düzce’mize hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?